ATS VİZE

Hakkımızda

Img

 

Büyükelçilikler ve Başkonsolosluklar vize hizmet kalitesini arttırmak amacıyla bir sürü tedbir almış, ancak eleman sayısı yetersizliği, çalışma alanı vb. sınırlı nesnel koşulladan ötürü istenilen ideal durum elde edilememiştir. Son yıllarda Dünyada birçok ülke Büyükelçilik ve Başkonsoloslukları da aynı sorunla karşılaşmış olup, vize başvuru merkezi kanalıyla başvuruda bulunan kişilere daha kapsamlı ve verimli hizmet vermeye başlamışlardır. Bu nedenle, vize talebi yüksek olan ülke ve Büyükelçilik ve Başkonsoloslukları, vize başvuru merkezi yeni model uygulamasını hayata geçirmiş durumdadır. 

HLN TURİZM,in alt markası olan ATSVİZE bulunduğu ülkedeki  kanun ve yönetmeliklere göre kayıtlı , operasyonel ticari hizmet veren ve aynı zamanda konsolosluk başvurularına ve yetkililerine aracılık eden sorumlu hizmet kuruluşudur. Ancak, ATSVİZE Büyükelçilik ve Konsolosluklarının uzantılı bir kuruluşu ve devlet kurumu değildir. Başlıca faaliyet alanları aşağıda sıralanmıştır:

  • Vize başvurusunda bulunan şahısları kabul etmek. Büyükelçilik/Başkonsoloslukların ve yetkililerinin taleplerine göre her tür vize başvuru evrakını düzenlemek.
  • Başvuruda buluan şahıslara yönelik ara işlem hizmeti vermek: Temel bilgilerin girilmesi yetkili vize merkezleri ve Büyükelçilikler/ Başkonsolosluklar için randevunun alınması, pasaport,vize ve başvuru evrkları teslim etmek ve teslim almak vb. hizmetleri içermektedir.
  • Büyükelçiliik/Başkonsoloslukların talebi doğrultusunda vekaleten vize harcı,ekspres vize harcı ve süper ekspres vize harcı tahsil etmek,Büyükelçilik/konsoloslukları temsilen pasaport ve vizeleri başvuruda bulunan şahıslara teslim etmek. 
  • Büyükelçilik/Başkonsoloslukların talebi doğrultusunda ilgili vize bilgilerini yayınlamak, web sitesi, kabul salonu danışma masası danışma telefon hattı, e-mail vb. kanallarla başvuran şahısların sorularını yanıtlamak ve ilgili yardımı sağlamak.
  • Büyükelçilik/Başkonsolosluklarının talepleri doğrultusunda başvuruda bulunan şahıslara yönelik diğer gerekli hizmetleri sağlamak.
  • Bu web sitesi HLN TURİZM  şirketine bağlı olarak vize başvuruları ile alakalı içerrikli bilgiler paylaşmakta ve alınan danışmanlık hizmetleri yine HLN TURİZM tarafından sunulmaktadır.Ankara,İstanbul, Gaziantep, Antalya Trabzon ve İzmir başta olmak üzere tüm illerden yapacağınız başvurular için hizmet verilmektedir. 
  • Alınan ücretlerr hizmet bedeli karşılığında adınıza faturalıdır.Konsolosluk Vize Harcı ücretleri bu faturaya dahil değildir.Ücretler hakkında detayı bilgi için iletişim kurulması gerekmektedir.

BİZE ULAŞIN !